OBČASNÍK

MDLÉ SVETLO

ZADARMO.
MOTTO: IRÓNIA MôŽE BYŤ NIEKEDY VEĽMI IRONICKÁ
ČÍSLO 008

 

Zvol si článok:

Úvod

Niečo o nás pre nás

FÁZOVÝ POSUN

 

RUBRIKA

Čo do koho toho

NEDELNÁ CHVÍĽKA POÉZIE

Konečník

Úvod

TU JE SEVER, NIKOMU NEVER!

KONCEM 20. STOLETÍ ZAČALI PRÁCE NA STAVBĚ MĚSÍČNÍ KOLONIE A SPOLU S KOLONIZACÍ SATELITU ZAČALA NOVÁ ÉRA KOSMICKÝCH CEST.

A ZATÍM V JEDNÉ VZDÁLENÉ GALAXII PRINCEZNA AMOURA ULEHLA DO SVÉ LOŽE KDYŽ TU VEŠEL DO POKOJE POHLEDNÝ MLADÝ RITÍŘ. PRINCEZNE SKLOUZLO ROUCHO K NOHÁM A PRINC POČAL LASKAT JEJÍ MĚKKÁ, KULATÁ...

AIRPLANE 2

P.S. UŽ SE NIKDY NEPŘENESU PŘES MACHO GRANDE!

-McCluskey-

 

 

Niečo o nás pre nás

Úvodom nášho občasníka by sme Vás chceli všetkých pozdraviť a povedať Vám: "Máme sa dobre."
Cieľom nášho občasníku je reakcia na akciu, čím sa zvýši počet šialených lumpov. Zato situácia na našej strane sa zbytočne zhoršuje. Opozícia je silná a ľavá strana má zafixovanú ideu o svojich ideách. Koalícia má iný názor a tón je ako vždy veľmi pozitívny a obracia sa so žiadosťou o komplexné zhodnotenie tejto situácie ľudí v rôznych celoslovenských anketách. Týmto problémom sa nastoluje pokus o degradáciu našej spoločnosti ako aj o neuveriteľnú orientáciu na každý detail, s ktorým sa počíta vo všetkých sférach. Nielen atmosferických. Decentnosť týchto slov vyplýva z radikálnych názorov, ktoré by určite každého zvádzali na zlé chodníčky. Avšak nás sa nemusíte báť. Sme idealisti a špecialisti na tieto obory. Ktorékoľvek slovo z týchto slov a o slovách som písal v hlbokom smútku, ktorý by prežíval asi každý a bol by zvádzaný na zlé chodníčky. Prednedávnom postihla našu redakciu strata kolegu, ktorý zomrel na smrť. Pýtam sa: "Kto tým získa/stratí?". My všetci, pretože nikdy sa nepýtaj komu zvonia do hrobu; zvonia Tebe. Na pohrebe sme sa zamýšlali nad smrteľnosťou nesmrteľnosťou toho "brouka co skáče".
Po týchto riadkoch ma premáha pocit aby som to zapichol, ale ja bojujem ďalej a to sa počíta. Z našich úst odzneli aj hanlivé výrazy, ale za tie ja nemôžem, ja som nie síce muzikant, no oni áno. A to si píšte. Píšte si to oni áno...
Autor: Mŕtvi chlapi nespievajú

 

FÁZOVÝ POSUN

V sobotu ráno nič netušiac išiel som do školy. Už na zastávke som vedel, že niečo nie je s kostolným poriadkom.
Zastávka SARATOV.
MASÍVNE ODCHÝĽKY NAPÄTIA
Dvere sa otvárajú. H-H-H-H-H-H-H-H-H-H-H-H.
Nástup a výstup s kočíkom ohláste vodičovi. Držiac vodorovnú tyč môj orlí zrak padne na houmlesáka so značným přehledem: baranica, sneHULE, oblek. V cestovnej taške dve pivové fľaše.
V tom zastávka PKO.
BRUTÁLNY POKLES NAPÄTIA.
Motor stíchne.
Ľudia stíchnu.
VOLTMETER NA NULE...!
Ľudia strach z cesty do neznáma.
Výfuk sa prestal chvieť.
Houmlesák prebral velenie nad situáciou.
Priama reč: "Nebojte sa ľudia, to robia aj vo Viedenskom metre, ked prepínajú fázy.".
S výrazom značnej úzkosti na tvári mi preblesklo hlavou:
"Jednosmerný-striedavý?, dvojfázový-trojfázový?"?
Vyrovnal som sa s myšlienkou, že sa tam indukuje prúd.
Aj tu sa potvrdila platnosť zákona zachovania energie a že za všetko môže stará Čuboňova.

SVET ŤAŽKÝCH JADIER

 

RUBRIKA

V našom tak ako občasníku otvárame pravidelnú rubriku, v ktorej môžu čitatelia ako aj neprajníci vyjadrovať všetky svoje pocity a požiadavky na našich samozvaných a nestranných a politických redaktorov. Túto rubriku by sme chceli venovať tak ako našim osobným problémom tak aj problémom našej ziskuchtivej a veľmi skúpej spoločnosti, ktorá je ešte stále poznačená prevratom, ktorý sa uskutočnil v roku 1979. Tento prevrat sa stal ako všetci občania vedia v známej Barbadoskej spoločnosti, ktorej legitýmni zástupcovia emigrovali do Paraguajského Busutillu. Týmto činom si vyslúžili povesť "MACHO GRANDE" čím sa dostali na rebríček žiadaných ľudí. Tento prípad sa môže stať len v našej skazenej spoločnosti, v ktorej platí zákon zachovania energie. Ale týmto sa dostaváme k inej téme. Avšak, pretože tento občasník má priestor na všetky témy, môžeme rozviesť aj otázku o priehrade, ktorú nemecká firma ARBEIT MACHT FREI uzavrela z dôvodu veľkých povodní, čím vyrazila z obehu všetky autobusy na Slovensku. Ako svedok môže svedčiť na súde autobusár, ktorý stratil zamestnanie, a tým vlastne povedal svoje NIE. Tomuto problému sa budeme v budúcnosti venovať častejšie, čím sú spôsobené hlavné aspekty starnúceho človeka. Často som používal výraz abstraktný. Tento výraz mi vychádzal z môjho vnútra čím som sa vlastne presvedčil o tom, že dnešná hodina v živote človeka nemôže dodať našej spoločnosti žiadny pozitívny druh týchto foriem.
S pozdravom celej našej chudobnej, ale nie na duši píšucej rade Vás všetkých pozdravujem a verím, že naša rubrika bude pokračovať v tradíciach Kraskového symbolizmu.
Autor: Mŕtvi chlapi nespievajú

 

Čo do koho toho

Čo s tým? Tie tvoje prekrásne oči ošlahané bratislavským vetríkom (svetríkom). Tvoje ohnivé vlasy (3ks české) ma privádzajú do zúfalstva. Už nevydržím, musím ti to povedať: MILUJEM ŤE? Sám neviem čo som tým chcel povedať asi okno pomaly sa otvára ako tvoja malý chobot príde k nám ach, ach ta tvoja malá dušička pomaly skloní hlavu ako púpava v jeseni pod kríčkom, ktorý kvitne na jar v záhrade ach, ach, bože, ach, ach, bože, ach, ach, bože, bože, amen, bože, ach bože, ach, ach, ach, ach, amen.
A teraz vážne (I)
Všetko v poriadku. Čo? No? Máme STK-cvičenie (---- ti to vysvetlí). Počul som, že chceš so mnou chodiť. Aj ja chcem s tebou chodiť. Počul som, že chceš so mnou chodiť. Aj ja chcem s tebou chodiť. Počul som, že chcem s tebou chodiť.
Áj...Háj.
Prosím Ťa, chcel by som si s tebou vymienať známky. Určite si myslíš, že som drzý a opuslí mládenec (šuhaj) z vidieka a mám malé prdieka (2ks). Stretnime sa? Nie? Áno? Možno? Snáď?
Ináč už dlhšiu dobu Ťa milujem.
Prepáč, že som sa ožral na stužkovej a nemohol som sa Ti venovať (hore bol voľný kumbál). ---- mi povedal, že mi asi zavoláš. Moje číslo 0709/523512; Tinine číslo 0709/525405. Prepáč, že som odskočil od témy, ale stužková sa vymkla z rúk mne". Prepáč, že furt hovorím prepáč, ale my z Dunajskej Stredy sa furt prepáčujeme.
A teraz vážne (II).
Budeš moja milenka.
Prepáč, že som taký rovnováha. Už?
Kedy stretneme spolu?
Prepáč? Kúpim Ti pekáč.
Nostradamus

 

NEDELNÁ CHVÍĽKA POÉZIE

J STARÝ PRIATEĽ
Dnes je ples a ja mám stále v hlave
tvoj bezúhonný život bez vody
a krásne kvety v záhrobí,
ktoré rastú, rastú, kvety rozvíja
ako jedna krásna zltá ľalia.
Budem mať v očiach stále teba
tvoj prekrásny žiarivý úsmev bez nehy,
ktorý hľadí bez Teba, len na teba.
Oči psa sú krásne bez peny
och pena krásna pena, ktorá číta veľa.
Zabudnime na ne, na tie naše sane
budme spolu krásni až po jeseň
malý veľký muž.
Nostradamus

 

Konečník

TENTO OBČASNÍK VYCHÁDZA V PRÍSNEJ ILEGALITE.

NA VYPRACOVANÍ SA PODIELALI:

By © Ted Strikeru

McCluskey - Máš fazule? Tak ich zohrej!

Mŕtvi chlapi nespievajú - bezohľadný anarchista

Svet ťažkých jadier - priateľ deutéria a tritia, induktor

Nostradamus - veštec (aloe vera)

 

Február 1996 - 46 mesiacov pred dňom.